Pobierz komunikator Tlen na Windows

Wersja stabilna (zalecana)

Wersja beta

Pobierz komunikator Tlen.pl na systemy Windows (32 bit) 7.0.2.1 z dnia 19.04.2011

Instalacja wersji testowej nie nadpisuje Tlena w wersji 6.x. Aby wrócić do korzystania z wersji stabilnej wystarczy odinstalować wersje testową.

Wersja stabilna (zalecana)

System operacyjny: Win2000/WinXP/Vista/Win7
 • Rozmowa tekstowa

  Podstawową funkcją komunikatora Tlen.pl jest rozmowa tekstowa z innym użytkownikiem. Rozmowę rozpoczyna się poprzez dwuklik na nazwie kontaktu,z którym chcemy rozmawiać. W zwykłej rozmowie tekstowej mogą uczestniczyć tylko dwie osoby, można natomiast prowadzić wiele rozmów z różnymi użytkownikami jednocześnie.

 • Zakładki

  Zakładki w oknie rozmowy pojawiają się, gdy użytkownik rozpocznie kolejną rozmowę tekstową z kolejnym znajomym. Dzięki zakładkom można prowadzić wiele rozmów w tym samym czasie. Za każdym razem, gdy rozmówca odpisze, nieaktywna zakłada zostanie podświetlona, sygnalizując nieprzeczytaną wypowiedź.

 • Emotikony

  To małe zabawne obrazki, zazwyczaj przedstawiające żółte buzie w różnych sytuacjach, które mogą ubarwić tekst rozmowy lub pomóc przekazać pewne emocje. Niektóre popularne znaki są domyślnie zamieniane na emotikony. Na przykład ":)" zostanie wyświetlone jako uśmiechnięta buzia. Emotikony można wyłączyć w ustawieniach programu.

 • Konferencja

  Konferencje to rozmowy tekstowe prowadzone z wieloma osobami naraz - każdy z uczestników konferencji widzi, co pisze inny uczestnik. Konferencje zaczyna się klikając prawym klawiszem na zaznaczonych kontaktach i wybierając w menu "Konferencja".

 • Rozmowa głosowa

  Rozmowa głosowa to "połączenie telefoniczne" bez telefonu i rachunków. Jedynym wymogiem jest komunikator Tlen.pl, mikrofon i słuchawki. Możesz rozmawiać przez internet, za darmo i bez ograniczeń, z każdym znajomym mającym konto na Tlenie. Nic nie stoi na przeszkodzie, by tylko jedna strona korzystała z mikrofonu, a druga np. odpisywała w oknie rozmowy.

 • Rozmowa wideo

  Rozmowa wideo pozwala użytkownikowi zobaczyć swojego rozmówcę. Do nawiązania rozmowy wideo potrzebna jest podłączona do komputera kamera. Domyślnie rozmowa wideo rozpoczyna też rozmowę głosową, można to jednak wyłączyć.

 • Czaty

  Dzięki komunikatorowi Tlen możesz korzystać z Tlen.Czatów. Tlen.Czaty to możliwość rozmowy z wieloma użytkownikami w pokojach tematycznych. Użytkownik może tworzyć własne pokoje, zarówno publiczne (widoczne dla innych), jak i prywatne (dostępne tylko po zaproszeniu wysłanym przez właściciela pokoju). Jeśli szukasz nowych znajomości, to dobre miejsce, by zacząć!

 • Bezpieczne rozmowy

  Wiemy, jak ważnym zagadnieniem jest prywatność. Dlatego wszystkie rozmowy tekstowe, głosowe oraz wideo prowadzone przez komunikator Tlen.pl są szyfrowane.

 • Poczta

  Każdy użytkownik Tlenu otrzymuje konto pocztowe o pojemności 20 GB, z którego może korzystać przez komunikator. Guzik otwierający panel poczty znajduje się w oknie głównym. O nowych mailach Tlen będzie informował specjalnym powiadomieniem.

 • Bramka SMS

  Bramka wbudowana w komunikator Tlen pozwala na darmowe wysyłanie SMS-ów do głównych sieci. Wysłane SMS-y mogą być zapisywane w archiwum programu.

 • Przesyłanie plików

  Tlen pozwala na przesyłanie plików z Twojego komputera do innego użytkownika. Prędkość przesyłania zależy od prędkości tak zwanego "wyjścia" (upload) Twojego łącza. Prędkość uploadu możesz poznać na stronie swojego dostawcy internetu.

 • Okno transferów

  Okno transferów zawiera historie pobrań i wysłań plików. Dzięki niemu możesz szybko dotrzeć do otrzymanego od znajomego dokumentu. Podczas przesyłania okno pokazuje między innymi informacje o rozmiarze pliku, prędkości przesyłania oraz szacowanym czasie zakończenia operacji.

 • Przesyłanie obrazków

  Wystarczy przeciągnąć plik do okna pisania wiadomości, by przesłać go znajomemu.

 • Wycinki ekranu

  Dzięki wtyczce wycinki ekranu możesz zaznaczyć fragment ekranu, który zostanie przesłany do okna rozmowy z danym kontaktem. Przed wysłaniem wycinka można poddać go prostej obróbce dzięki wbudowanemu edytorowi graficznemu.

 • Lista kontaktów na serwerze

  Lista kontaktów Tlenowych jest trzymana na serwerze. Dzięki temu zawsze będzie kompletna, gdy logujesz się na swój profil z innego komputera lub chcesz skorzystać z WebTlena. Nie musisz martwić się, że stracisz kontakty po formacie dysku lub awarii komputera.

 • Stan dostępności

  Korzystając z Tlenu, możesz określić stan swojej dostępności (Dostępny, Chcę pogadać, Nie przeszkadzać, Zaraz wracam, Będę później, Niewidoczny, Niedostępny). Stany dostępności są widoczne dla wszystkich znajomych, którze mają Cię na swojej liście kontaktów. Stan "Niewidoczny" jest przedstawiany tak samo jak "Niedostępny".

 • Opisy

  Opis tekstowy to krótki komunikat widoczny dla Twoich znajomych. Możesz zawrzeć w nim informację np. "Będę o 15", umieścić ulubiony aforyzm lub link do piosenki zasłyszaneej ostatnio na Wrzucie.

 • Kontakty

  Podstawą funkcjonowania komunikatora jest tworzenie listy Twoich znajomych. Kontakty można grupować i dowolnie nazywać. Większość funkcji komunikatora można wywołać, klikając prawym klawiszem na nazwie kontaktu. Wiele opcji uzależnia swoje działanie od tego, czy kontakt jest na liście, czy nie. Na przykład obrazki przesłane przez osoby z listy będą pokazywane natychmiast. Na otrzymanie obrazka od obcej osoby użytkownik będzie musiał wydać każdorazowo zgodę. Pamiętaj, że natrętów możesz zablokować, by przestać otrzymywać od nich wiadomości.

 • Awatar

  Awatar to obrazek reprezentujący Twoją osobę. Będzie on wyświetlany obok Twojego imienia na listach kontaktów Twoich znajomych oraz w korespondencji pocztowej z innymi kontami o2.pl.

 • Filtrowanie kontaktów

  Jeśli masz kłopoty ze znalezieniem osoby na swojej liście kontaktów, możesz skorzystać z filtra - wystarczy, że zaczniesz pisać nazwę lub login kontaktu, gdy okno główne jest aktywne, a lista zostanie ograniczona tylko do kontaktów zawierających podany ciąg znaków. Nie zapomnij wyczyścić filtra, by przywrócić pierwotną zawartość listy (usuń tekst lub wciśnij klawisz Esc).

 • Archiwum

  Wszystkie rozmowy i SMS-y są zapisywane w archiwum programu, dzięki czemu nawet po długim czasie możesz dotrzeć do cennych informacji podanych przez znajomych. Archiwum można wyłączyć w całości bądź anulować zapis wiadomości tylko od konkretnych znajomych.

 • Katalog publiczny

  To lista wizytówek wszystkich użytkowników Tlen.pl. Zawiera specjalny moduł wyszukiwania, dzięki któremu możesz poszukać swoich znajomych.

 • Dźwięki programu

  Możesz przypisać własne dźwięki do różnych zdarzeń sygnalizowanych przez komunikator, jak na przykład powiadomienie o zalogowaniu czy pojawieniu się nowej osoby w sieci. Jeśli natomiast schematy dźwiękowe ci przeszkadzają, możesz je łatwo wyciszyć (ctrl + m).

 • Powiadomienia

  Tlen posiada bardzo rozbudowany system powiadomień o różnych wydarzeniach (nowa poczta, kolejna rozmowa, nowa osoba w sieci, pomyślnie przesłany plik). Jako użytkownik możesz dowolnie modyfikować ustawienia powiadomień.

 • Automatyczne aktualizacje

  Nie musisz pamiętać o aktualizacji komunikatora Tlen.pl - zrobimy to za Ciebie. Moduł automatycznej aktualizacji wykryje, gdy tylko będzie dostępna najnowsza wersja i zapyta, czy chcesz dokonać aktualizacji.

 • Import i eksport archiwum

  Chcesz przenieść swoje archiwum na nowy komputer - nie ma problemu, specjalnie przygotowany kreator pomoże Ci to zrobić krok po kroku. Wspiera też przenoszenie archiwum z Tlenu 6.x na 7.

 • Obsługa proxy

  Komunikator umożliwia łączenie się z serwerami Tlenu. za pośrednictwem serwerów proxy. Jest to szczególnie przydatne, gdy administrator Twojej sieci zablokował połączenia z serwerami Tlen.pl.

 • Obsługa XMPP

  XMPP to otwarty standard przesyłania informacji, w praktyce działający podobnie jak Tlen czy GG. Użytkownicy posiadający konto XMPP będą mogli z niego korzystać za pomocą komunikatora Tlen.pl. Daje to możliwość rozmowy zarówno ze znajomymi korzystającymi z XMPP, jak i Tlenu!

 • Obsługa Gadu-Gadu

  Użytkownicy posiadający konto Gadu-Gadu będą mogli z niego korzystać za pomocą komunikatora Tlen.pl. Daje to możliwość rozmowy zarówno ze znajomymi korzystającymi z GG, jak i Tlenu!

 • Możliwość uruchomienia wielu kont naraz

  W nowym Tlenie możesz mieć uruchomionych wiele kont naraz. Na przykładjedno konto przeznaczone do pracy, drugie prywatne, a trzecie w protokole XMPP do komunikacji z pozostałymi znajomymi.

 • Wtyczki

  Wtyczki to drobne dodatki, które zmieniają działanie programu i dodają nowe funkcje. Listę zainstalowanych wtyczek można znaleźć w panelu ustawień.